Зовнішність людини англійською мовою

Як часто нам доводиться описувати зовнішність людини (appearance)? Частіше, ніж ми думаємо. При знайомстві ми оцінюємо зовнішній вигляд співрозмовника, часом доводиться розповідати про себе, використовуючи опис зовнішності, фотороботи теж складають за цим критеріям і т.д. З рідною мовою все зрозуміло, а що робити, якщо вам потрібно описати зовнішність людини англійською мовою?

Адже зараз іноземців зустріти можна скрізь, а, може, ви змушені спілкуватися з ними по роботі? У всіх цих випадках вам просто необхідно знання слів і виразів, які ми використовуємо, описуючи зовнішність людини англійською мовою.

Описуємо зовнішність людини англійською мовою

Давайте уявимо, що ви познайомилися з людиною з іншої країни. Обмінятися фотографіями у вас немає можливості, тому вам належить описати себе англійською мовою, а потім і зрозуміти опис зовнішності іншої людини, щоб уявити, з ким ви спілкуєтеся. Почнемо з статури (body build). Жінка буває стрункою (slim), витонченою (neat) і мініатюрної (petite). Для опису стрункого чоловіка ми використовуємо слово slender. Людина може бути худорлявою (lean) і довготелесою (lathy) або низького зросту (short) та повною (plump / overweight). Слова fat / stout у значенні товстий, дебелий теж можна використовувати, але вони не настільки коректні, як попередні.

Розповідаючи про голову, ми описуємо волосся (hair) і обличчя (face). Зазвичай, волосся буває наступних відтінків: золотаво-каштанове (auburn), чорне (black), руде (red), сиве (grey). А про людину говорять, що вона або він блондин (blond (e), шатен (brown hair) чи брюнет (brunette). Якщо говорити про довжину волосся (hair length), ми можемо визначити їх, як довгі (long), короткі ( short), до плечей (shoulder-lenght), до пояса (waist-length). При відсутності волосся ми називаємо людину лисою (bald). Також зазначимо, які у людини волосся – пряме (straight), хвилясте (wavy) або кучеряве ( curly). При описі зовнішності людини англійською мовою більше уваги варто приділити особі. Адже воно може підказати риси характеру, якими володіє людина.

Перш за все, визначимо тип обличчя. Люди мають обличчя овальні (oval), круглі (round) і квадратні (square). Відзначимо, чи є на обличчі ластовиння (frenckles). Придивившись, можна зрозуміти, який ніс (nose) у людини: прямий (straight), кирпатий (snub), орлиний (aquiline), м'ясистий (fleshy) або плескатий (flat). Якщо ми поглянемо на губи (lips), зможемо зрозуміти, мовчазна перед нами людина або самовпевнена. Адже перші володіють тонкими (thin) стислими (compressed) губами, а губи інших товсті (thick) і виступають вперед (protruding). Очі (eyes) – це дзеркало душі, тому про них не забуваємо. Очі бувають розкосими (slanted), вузькими (narrow), витрішкуваті (bulging), близько, глибоко або широко посадженими (close-/ deep-/ wide-set). Описуючи колір очей, ми використовуємо такі відтінки, як карі (brown), зелені (green), сірі (grey), блакитні (blue), чорні (dark). Завершуючи опис особи англійською мовою, слід згадати про тип підборіддя (chin) і лоба (forehead). У когось підборіддя з ямочкою (dimpled) або плоске (flat), а комусь дістався гостре (pointed), квадратне (square) або виступаюче (protruded). Описуючи лоб, ми застосовуємо такі прикметники, як високий (high), відкритий (open), вузький (narrow), низький (low), широкий (broad), опуклий (doomed) і похилий (retreating). При описі зовнішності людини англійською мовою дуже важливо вказувати такі відмітні риси, як наявність бороди (beard) або вусів (moustache).

Тепер в описі зовнішності англійською мовою нам необхідно вказати, які у людини руки (hands) і ноги (legs), плечі (shoulders) і талія (waist), а також тип шкіри (skin). Почнемо з останнього параметра. Людина може володіти шкірою білосніжною (cream-white) або загорілою (sunburnt / tanned), а у віці вона стає в'ялою (sluggish). Про руки жінки ми говоримо «м'які, ніжні і витончені» (soft, tender, delicate hands), а при описі чоловіка використовуємо такі слова, як мозолясті (calloused), пухкі (puffy), волохаті (hairy), сильні (strong). Ноги в обох статей можуть бути повні (plump) і стрункі (slender), короткі (short) і довгі (long), а деякі жінки мають ніжки «точені» (shapely). На тип нашої фігури впливає і форма плечей: вузькі (narrow-shouldered) вони або широкі (broad-shouldered). Безумовно, сутула (round-shouldered) людина псує свою зовнішність. І основним моментом залишається наявність або відсутність талії. Якщо її немає, ми говоримо про людину «з животиком» (protruding belly).

Коли ми підводимо підсумок опису зовнішності людини або намагаємося висловити її в декількох словах, ми вдаємося до таких виразів, як: beautiful, good-looking (красива), pretty (симпатична), pleasant-looking (приємна), elegant (елегантна). Це про жінку. Говорячи про чоловіка, ми підбираємо такі слова: handsome (гарний), plain-looking (приємний), gallant (галантний). А краще в описі зовнішності англійською мовою використовуйте слово smart і для чоловіків, і для жінок. Воно включає в себе всі вище перераховані характеристики відмінного зовнішнього вигляду і вам не знадобиться запам'ятовувати їх окремо!

Дивіться також:

 1. Опис людини англійською мовою
 2. Частини тіла англійською мовою
 3. Шість відчуттів англійською мовою
 4. Розповідь про себе англійською мовою (About myself)
 5. Опис картини англійською мовою
 6. Злочин англійською мовою
 7. Опис будинку і кімнати англійською мовою
 8. Цитати англійською мовою

Коментарі

 • Зоряна
  15, 2010, 11:32

  супЕр)

 • tanka
  13, 2012, 20:51

  very nice!!!!!!!!!

Сподобалась стаття “Зовнішність людини англійською мовою”?