Три форми неправильних дієслів

Як відомо, дієслово (verb) представляє собою частину промови, що позначає дію або стан. В англійській мові дієслова поділяються на змістовні, службові і допоміжні. Англійське дієслово володіє такими категоріями, як особа, число, аспект, час, стан і спосіб. Однією з головних класифікацій дієслів в англійській мові є їх поділ на правильні (regular verbs) і неправильні (irregular verbs).

Ми поговоримо про три форми неправильних дієслів в англійській мові, так як з правильними ніяких труднощів виникнути не повинно.

Що представляють собою ці три форми неправильних дієслів?

У будь-якому підручнику англійської мови або довіднику по граматиці ми неодмінно знайдемо таблицю з трьома формами неправильних дієслів. Чому ж саме три форми? Уявімо, що у нас перед очима таблиця з трьома формами неправильних дієслів, що складається з трьох колонок. Перша, як правило, підписана Infinitive. Це і є інфінітив дієслова без частки to, який ми можемо знайти в словнику. Саме від цієї первинної форми і утворюються всі інші. Для прикладу ми візьмемо кілька дієслів: to cost (коштувати), to go (йти, їхати), to buy (купувати), to dream (мріяти). Якщо ми знайдемо ці дієслова в першій колонці, то їх перша форма буде представлена таким чином: cost, go, buy, dream.

 
Друга колонка в таблиці присвячена другій формі неправильних дієслів, яка представляє собою дієслово в простому минулому часі (Past Indefinite). З того моменту і починається відмінність правильних дієслів від неправильних. Адже за правилами, форма простого минулого часу правильних дієслів утворюється шляхом приєднання до основи дієслова закінчення-ed. А ось у неправильних дієслів англійської мови ця форма утворюється не за правилами і її потрібно запам'ятовувати. Ось якими будуть форми Past Indefinite у дієслів з нашого прикладу: cost, went, bought, dreamt / dreamed. Останнє дієслово може утворювати цю форму і як стандартне правильне дієслово.

Останньою з трьох форм неправильних дієслів англійської мови є дієприкметник минулого часу (Participle II). Його утворення також служить причиною поділу дієслів на правильні і неправильні. У правильних дієслів ця форма утворюється тим же способом, що і попередня (приєднанням закінчення-ed). А ось дієприкметника минулого часу у неправильних дієслів також підлягають завчанню. Ось ці форми для наших прикладів: cost, gone, bought, dreamt / dreamed.

Ось які вийшли три форми неправильних дієслів:

cost – cost – cost

go – went – gone

buy – bought – bought

dream – dreamt / dreamed – dreamt / dreamed

В основному при вивченні мови викладач вимагає від учнів кожен урок запам'ятовувати, наприклад, десяток неправильних дієслів та їх форми. Це процес триває досить повільно, так як неправильних дієслів чимало, і таблиці з ними не маленькі. Проте є альтернативний спосіб вивчення трьох форм неправильних дієслів. Якщо ви помітили, то серед дієслів для нашого прикладу є одне, всі три форми якого збігаються. Є дієслово, всі три форми якого зовсім різні. Одне з дієслів має дві однакові і одну відмінну форми, а ще одне дієслово здатне утворювати простий минулий час і дієприкметник минулого часу і стандартно і не за правилами. За допомогою ось цих чотирьох ознак можна розділити неправильні дієслова на чотири групи і вчити кожну групу окремо.

А вивчити три форми неправильних дієслів доведеться неодмінно, тому що ці дієслова є одними з найбільш вживаних у мові!

Дивіться також:

 1. Загальні питання в англійській мові
 2. Умовні речення в англійській мові
 3. Інфінітив в англійській мові
 4. Заперечення в англійській мові
 5. Спосіб в англійській мові
 6. Присудок в англійській мові
 7. Порядок слів в англійському реченні
 8. Частини мови в англійській мові

Коментарі

 • Валентина
  4, 2011, 15:10

  Стаття написана дуже зрозумілою мовою, вважаю, що доступно для кожного хто вивчає англійську мову.

Сподобалась стаття “Три форми неправильних дієслів”?