Сім’я англійською мовою

Коли і де б ми не вивчали англійську мову, для яких цілей вона би нам не знадобилася, при знайомстві з ким-небудь нас обов'язково попросять розповісти про себе. Навіть при здачі усної частини міжнародних іспитів ви повинні будете розповісти про свою персону.

Звичайно, ваша розповідь повинна містити інформацію про вас, ваш рід діяльності та захоплення. Але не зайвим буде і знання сім'ї (family) англійською мовою. Адже співрозмовник або екзаменатор може задати питання з цієї області у будь-який момент. А, будучи підготовленим, ви з впевненістю подолаєте і це невелике «випробування».

Я і моя родина на англійській мові

Сім'я – це не просто родичі (relatives), які проживають разом (live together). Сім'єю називають близьких людей, об'єднаних почуттями, інтересами, життєвими цінностями (life values). Сім'я на англійській мові – це люди, які тебе люблять і підтримують (love and support). Сім'я – це ті, до кого ти можеш звернутися за допомогою (apply for help / somebody to apply to with your problems), і які ніколи тебе не зрадять (betray).

Так з кого ж складається сім'я на англійській мові? Перш за все, сім'єю як осередком суспільства називають чоловіка і жінку, які доводяться один одному чоловіком і дружиною (husband and wife), а також їх дітей (child / children). У цьому випадку чоловік і жінка вважаються не лише подружжям (spouse), а й батьками (parents) для своїх синів (sons) і дочок (daughters). Коли народжується дитина, чоловік стає татом (father / dad / daddy), а жінка мамою (mother / mum / mom / mummy). В ідеалі, у кожній родині англійською мовою має бути двоє дітей, які в майбутньому будуть нащадками (descendant) цього осередку суспільства. Чудово також, якщо сім'ї відома історія їхнього роду – генеалогічне древо (family tree). Кожна людина повинна пишатися своїми предками (ancestors) і своїм родоводом (ancestry).

У всіх людей є свої батьки, які їх дітям припадають бабусями (grandmother / grandma / granny) і дідусями (grandfather / granddad / granpa). А діти в свою чергу будуть онуками (grandsons) і внучками (granddaughters). Чудово, якщо ви з усіма підтримуєте добрі стосунки (get on well). До речі, якщо вам необхідно позначити свого далекого родича, якого ми українською іменуємо пра (дідусь, бабуся, внук, внучка), розмістіть перед терміном, що позначає цю людину, слово great (great grandfather і т.д.).

Якщо в сім'ї англійською мовою більше однієї дитини, то між собою вони називають один одного братами (brothers) і сестрами (sisters). Зазвичай, у батьків є свої брати і сестри, які їх потомству припадають тітками (aunts) і дядьками (uncles). У свою чергу дочка тітки або дядька буде дитині двоюрідною сестрою, а син – двоюрідним братом (cousins). Ну, і звичайно, вони мають звання племінників (nephew) і племінниць (niece). Не забудемо і про такі прекрасні явища, як близнюки (twins) і трійнята (triples).

Переходимо до родичів. Виходячи заміж, дівчина знаходить свекра (father-in-law) і свекруху (mother-in-law). Цими ж словами позначаю тещу і тестя, які з'являються у чоловіка. Батькам чоловіка дівчина стає невісткою (daughter-in-law), а хлопець батьків дружини – зятем (son-in-law). Можна також запам'ятати, що сестру чоловіка або дружини будуть іменувати sister-in-law, а брата чоловіка або дружини – brother-in-law.

Усі мріють, що їх сім'я англійською мовою буде існувати довгі роки (for ages). Що чоловік і дружина будуть любити один одного до глибокої старості (eternal / everlasting love). Але, на жаль, так буває не завжди. Зараз відсоток розлучень (divorces) чи не перевищує відсоток шлюбів (marriages). Люди розлучаються (separate), потім знову знаходять сім'ї, але вже з іншими людьми. Тоді діти від попереднього шлюбу стають пасинками (stepsons) і пасербицями (stepdaughters), а самі батьки мачухами (stepmothers) і вітчимами (stepfathers). І зовсім сумно, якщо один з подружжя помирає, залишаючи свою половинку (significant other) вдовою (widow) або вдівцем (widower). А у багатьох дітей взагалі немає батьків, тому їх вважають сиротами (orphans).

На мою думку, цієї лексики цілком вистачить, щоб розповісти про сім'ю англійською мовою і про родичів, про стосунки поколінь і їх взаємодію. Вивчіть цей матеріал, підготуйте розповідь, запам'ятайте її, і ви завжди будете спокійні, коли вас запитають поділитися інформацією про свою сім'ю на англійській мові.

Дивіться також:

  1. Загадки англійською мовою
  2. Частини тіла англійською мовою
  3. Кросворди англійською мовою
  4. Пори року англійською мовою
  5. Розповідь про себе англійською мовою (About myself)
  6. Смс англійською мовою
  7. Побажання англійською мовою
  8. Про спорт англійською мовою

Сподобалась стаття “Сім’я англійською мовою”?