Розповідь про себе англійською мовою (About myself)

Знайомимося ми з ким-небудь, влаштовуємося чи на роботу, або просто намагаємося уявити себе, нам доводиться грамотно розповідати про себе. Різниця лише в тому, яку інформацію варто повідомляти в певних ситуаціях. При влаштуванні на роботу, розповідь про себе англійською повинна бути гранично лаконічною і короткою, не рясніти непотрібними подробицями.

При знайомстві, наприклад, з іноземцями в неформальній обстановці, можна дозволити собі доповнити розповідь про себе англійською мовою (about myself) будь-якими уточнюючими деталями.

У будь-якому випадку існує своєрідний «каркас» цієї теми, на який при бажанні або по можливості можна «одягнути» будь-яку додаткову інформацію, що стосується вашого життя. Якщо ви запам’ятаєте шаблон розповіді про себе англійською мовою і освоїте необхідну лексику, ви завжди зможете захоплююче і цікаво розповісти про себе оточуючим.

Як побудувати розповідь про себе на англійській мові?

В якості введення непогано згадати, що розповідати про себе не дуже легко, тому що об’єктивно тебе оцінити можуть тільки з боку (It is hard to speak about myself as only people surrounding me can look at me from aside). Далі буде цілком доречна фраза «Let me introduce myself», яка перетворює вашого співрозмовника під уважного слухача. Перш за все, варто назвати ім’я і прізвище (name / surname), ваш вік (age). Говорячи про вік, ви можете розвинути цей розділ і розповісти, коли і де ви народилися (I was born on the … (date) of … (month) … (year) in city / town / village). Тут будуть доречні і кілька пропозицій присвячених місцем вашого народження (місто, село).

Щоб розповідь про себе англійською мовою було логічно вибудованою, треба плавно переходити від одного розділу до іншого. Якщо почали говорити про день і місто народження, далі розкажіть коротко про свою сім’ю (I have a large / small family with … brothers / sisters. I am an only child in a family). Незайвим буде згадка імен та професій ваших батьків (My mother – name – is a teacher. My father – name – is a doctor). Необхідну інформацію про сім’ю англійською мовою ви можете знайти в однойменній статті на нашому сайті.

Якщо ви ще навчаєтесь у школі, приділіть частину розповіді про себе англійською мовою розповіді про ваше шкільне життя (I am a pupil of … form). Поділіться, які науки вам цікаві, а які даються важко (Now I am getting a proper training in such subjects as … – for example, English, Ukrainian Litterature, Biology etc.). Скажіть про ваші плани на майбутнє, ким би ви хотіли стати (I am to make an important decision – which profession to choose. I would like to become … (profession). I am interested in it because …). Якщо ж ви вже закінчили середній навчальний заклад, а може, і вищий, розповідайте про це в минулому часі, присвячуючи кожному періоду вашого життя кілька речень. До речі, якщо ви вже працюєте, ви можете дати оцінку тому, чи збулися ваші мрії щодо майбутньої професії (When I was 15 I dreamt about being a vet. But my dream did not fulfill and now I am working as an accountant). Вам можуть знадобиться назви професій англійською мовою.

У розповіді про себе англійською мовою обов’язково повинен бути присутній ваш опис зовнішності і характеру. Ви можете включити це в самий початок розповіді після вказівки свого імені й віку. Або ж після відомостей про ваше навчання і роботу. Наприклад, When I look at myself in the mirror I see … (description of your appearance). Детальніше про цю тему читайте в статті «Опис зовнішності людини англійською мовою». Тільки не дуже захоплюйтеся однієї зовнішністю, плавно перейдіть на характер (description of character), згадуючи ваші достоїнства (advantages) і недоліки (drawbacks). Вам допоможе ще одна стаття «Опис людини англійською мовою».

Ділячись своїми міркуваннями з приводу вашого характеру, назвіть якості (qualities), які ви цінуєте в людях (appreciate / like), і ті, які ви не любите(hate / irritate / dislike). Наприклад:

I like to assosiate with polite and inteligent people, I appreciate sincerity and trust. I hate when people lie and betray. Those who are unreliable irritate me.

Заключну частину розповіді про себе англійською мовою присвячуємо своїм перевагам (preferencies), захопленням (interests) і хобі (hobby). Наприклад: As for my interests, I am fond of … I am interested in … I like …. I adore … I devote much time to … Це може бути що завгодно – читання (reading), мови (learning foreign languages), в’язання ( knitting), танці (dancing), подорожі (travelling) і т.д. Все, чим ви любите займатися і від чого ви отримуєте задоволення. Щоб ви витратили менше часу на пошуки необхідних слів, скористайтеся тематичним словником на сайті ladyfromrussia.com.

Закінчити розповідь про себе на англійській мові можна парою пропозицій про те, що ви прагнете бути уважною дочкою / сином (a careful daughter / son), шановним фахівцем (efficient specialist) і просто чудовою людиною (a good person).

Основа розповіді про себе англійською мовою у вас є. В залежності від того, кому і де вам буде потрібно розповісти про себе, ви її коректуйте: якісь розділи прибирайте, міняйте їх місцями. Головне, звучить цікаво і грамотно!

Дивіться також:

 1. Меню англійською мовою
 2. Смс англійською мовою
 3. Адреса англійською мовою
 4. Частини тіла англійською мовою
 5. Чат англійською мовою
 6. Як писати есе англійською мовою
 7. Ігри для дітей англійською мовою
 8. Тексти пісень англійською мовою

Коментарі

 • Mikasa
  16, 2015, 18:34

  Знаю по себе, сейчас школьники ищут все готовое) И я тоже. НО. Стояло мне прочитать одно предложение меня сразу затянуло, очень помогли) И до того очень хорошо что вы не дали тупо списать готовое, чтоб было заменить в тексте только имя и все, вы большие молодцы, я в восторге)

Сподобалась стаття “Розповідь про себе англійською мовою (About myself)”?