Рецепти на англійській мові

У процесі вивчення англійської мови ви обов'язково торкнетеся теми, присвяченої продуктів харчування (food / food stuffs) та способам спротиву їжі (ways of cooking / ways of food preparation).

За допомогою матеріалів у статтях «Їжа на англійській мові» і «Продукти англійською мовою» ви зможете з легкістю не тільки розповісти про свої смакові переваги, про національну кухню вашої країни, але і спокійно відвідати супермаркет закордоном, не турбуючись про те, що вас не зрозуміють. Назвемо цю статтю, освячує рецепти (recipes) англійською мовою і способи їх втілення в життя, завершальною в даному розділі.

Варто лише поповнити свій словниковий запас необхідної лексикою, і вам буде доступний будь-який рецепт англійською мовою. Ви зможете зрозуміти, які продукти використані для створення певного блюда, яким чином його приготувати, а, можливо, в майбутньому і взяти участь у конкурсі зі своїм кулінарним шедевром.

Вибираємо рецепт на англійській мові і починаємо готувати

Перед тим, як що-небудь приготувати (cook), необхідно вибрати і підготувати продукти та інгредієнти (ingredients). Овочі та фрукти спочатку моєму (wash), потім чистимо (peel) ті, які цього вимагають. Згідно з рецептом, ми можемо робити з складовими ось що: chop (нарізати, кришити, рубати), dice (нарізати кубиками), slice (нарізати скибочками), core (вирізати середину), carve (вирізати, розрізати), grate (терти на терці ), fillet (відокремлювати м'ясо від кістки), mince (пропускати через м'ясорубку), shred (шинкувати), skewer (насаджувати на рожен).
Коли ми підготували всі потрібні продукти, вибираємо посуд, в якій ми будемо готувати. У пароварці (double bolier) відповідно готують овочі, м'ясо, рибу на пару (steam). У каструлі (saucepan / casserole) варять (boil) і тушкують (stew). А на сковорідці (frying pan / saute pan) смажать (fry). Готують на плиті (cooker / stove), в мікрохвильовій печі (microwave oven) або духовці (oven). В останній на деку (pancake pan) печуть пироги, печиво і запікають блюдо до готовності (bake). Іноді в рецептах англійською мовою ви миєте зустріти такі вказівки: припустити овочі (braise), згасити в гострому соусі (curry), посмажити на грилі (grill), у фритюрі (deep-fry), до хрусткої скориночки (roast), варити на водяній бані (poach) або на слабкому вогні (simmer).

Дотримуйтесь того, що написано в рецепті англійською мовою. Можливо, вам необхідно змішати будь-які продукти або інгредієнти (mix) або з'єднати їх (combine); збити, наприклад, яйця (beat); вмочити що-то в якій-небудь соус (dip), видавити (squeeze). Процес приготування займає певний період часу. Ви не тільки повинні стежити за ним, але і брати активну участь, якщо воно потрібно, а саме: stir (перемішувати), drain / strain (проціджувати), mash (товкти), stuff (фарширувати), rinse (промивати), roll ( загортати), add (додавати), sprinkle (посипати), влити що-небудь (pour), часом необхідно зменшити вогонь або градуси в духовці (lower).

Для приготування страви за рецептом англійською мовою придається всілякі приправи (dressing), включаючи трави (herbs), спеції (spices), горіхи (nuts), алкогольні напої (alcohol drinks).

Щоб приготувати десерт за рецептом англійською мовою, ми просіваємо борошно (sift / sieve), збиваємо яйця (whip / whisk), замішуємо і розгортає тісто (knead and roll out), намазуємо (spread) чим-небудь, а потім глазіруем (ice ) або посипаємо (dust) цукровою пудрою (powdered sugar) майбутній пиріг або печиво.

Основну лексику ми вивчили, тепер можна сміливо вирушати на сайти, присвячені рецептами англійською мовою:

greatbritishkitchen.co.uk – рецепти жителів Великобританії

hidden-england.netfirms.com – традиційні англійські рецепти

joyofbaking.com – рецепти чудовою випічки та десертів

Підіб'ємо підсумок: розбираючись у способах приготування їжі і знаючи назви продуктів, ви зможете створити будь-яку страву з будь-якої кухні. Тільки, якщо у вас будуть необхідні інгредієнти, звичайно. Рецепти на англійській мові зможуть доповнити вашу куховарську книгу, а якщо готувати ви поки не вмієте, зможете без проблем не тільки представити свої улюблені страви на англійській мові, але і пояснити співрозмовнику, як їх створити.

Дивіться також:

 1. Прогноз погоди на англійській мові
 2. Розділові питання в англійській мові
 3. Типи складів в англійській мові
 4. Звуки в англійській мові
 5. Присвійний відмінок в англійській мові
 6. Евфемізми в англійській мові
 7. Питання до пiдмету в англійській мові
 8. Скільки слів в англійській мові

Коментарі

 • Юлія
  18, 2010, 20:00

  nice

 • никита
  30, 2010, 0:51

  nice

 • тіма
  8, 2010, 18:40

  nice

 • Марія
  27, 2011, 16:21

  NOT BAD :-)

 • Антон
  27, 2013, 10:35

  It’s very good!)

Сподобалась стаття “Рецепти на англійській мові”?