Опис людини англійською мовою

Як правило, коли нас просять описати людину, у нас одразу виникає питання: а що саме мають на увазі в даному випадку? Адже опис людини англійською мовою (як і українською) може означати, що вас просять оцінити або зовнішність людини (appearance), або його характер (character) і звички (habits). Ці критерії і складають портрет особистості.

Тому, перед тим, як відповідати на поставлене запитання, зазначте, що від вас вимагається – зовнішній вигляд, риси характеру або і те, й інше.

Опис людини англійською мовою: зовнішність

Опису зовнішності людини англійською мовою присвячена однойменна стаття на блозі, яку ви можете відшукати в розділі «Топіки з англійської мови». У цій статті представлена велика кількість лексики, яка може знадобитися в описі людини англійською мовою. Але, звичайно, словникова складова тієї статті не є повною. Існує ще більша кількість слів і виразів, присвячених даній темі.

Наприклад, говорячи про вік людини можна сказати, що він молодий (young), середніх років (middle-aged), літній (old). Крім ластовиння на обличчі можуть бути зморшки (wrinkles). Також можна згадати про голоси (voice): мелодійний (tuneful), дзвінкий (crisp) або хрипкмй (cracked). Не забудьте відзначити і посмішку (smile). Нам симпатичні люди з щирою (sincere), чарівною (charming) посмішкою. І нам не до душі, коли усмішка нещира співрозмовника (artificial), награна (forced) або хитра (cunning).

Підводячи підсумок в описі людини англійською мовою, необхідно висловити думку з приводу його зовнішнього вигляду. У скарбничку слів для даної мети можете додати такі прикметники, як agreeable (приємний), engaging (чарівний), winsome (привабливий), stylish (модний), lovely-looking (чудовий), unique (неповторний), dapper (акуратний, добре одягнений – тільки про чоловіків), awkward (незграбний), ugly / ugly-looking (потворний), scruffy / untidy-looking (брудний, неохайний).
Щоб доповнити ваш цікавий опис людини англійською мовою, додайте в нього кілька ідіоматичних виразів:

be / look the very picture of one's (mother …) – викапана мати

(As) pretty as a picture – писана красуня

appearances are deceptive – зовнішність оманлива

in the flower of life (one's age) / in the prime of life – у розквіті років

bear / carry off one's age well – добре виглядати для своїх років

Як би ми не виглядали, багато хто вважає, що внутрішня краса важливіша за зовнішню – Inner beauty is more important than a physical one.

Опис людини англійською мовою: характер

Опис людини англійською мовою може мати на увазі характеристику його особи, включаючи риси характеру (features of character), переваги (preferencies) і звички (habits). Як нам відомо, риси характеру можуть бути як позитивними, так і негативними. Критеріїв для опису людини англійською мовою теж декілька.

По-перше, це розумові здібності (intellectual ability). Людина в даному випадку може бути розумною (clever / shrewd / brainy), кмітливою (bright), винахідливою (smart), талановитою (talented / gifted). За відсутності таких, якостей ми визначаємо людину дурною (stupid / foolish / brainless), простакуватою (simple), жалюгідною (silly / half-witted), недоумкуватою (daft / dumb).

По-друге, в описі людини англійською мовою можна розповісти про її ставлення до життя. Ми ділимо людей на песимістів (pessimistic) і оптимістів (optimistic). Хтось із нас зустрічає події спокійним і безтурботним (relaxed and easy-going), а інший – напруженим (tense / nervous). Тому ми оцінюємо людей як слабких (weak) та сильних (strong). Одним властива зайва схильність і чутливість (being sensitive), інші залишаються байдужими (being insensitive).

Гарним доповненням буде характеристика людини в її ставленні до інших людей. У цьому описі людини англійською мовою ваш вибір лексики величезний: gregarious (товариський), quarrelsome (сварливий), cruel / unkind (злий), even-tempered (врівноважений), impolite (нечемний), rude (грубий), reliable (надійний) , trustworthy (заслуговує довіри), jealous (ревнивий), envious (заздрісний), kind (добрий), generous / mean (щедрий / жадібний), amiable (люб'язний), considerate (уважний), shy (сором'язливий), haughty (гордовитий) .

Ну, і звичайно, не забудемо про фразеологічних виразах, які зроблять опис людини англійською мовою більш живим і допоможуть співрозмовнику ясно уявити особистість, про яку йде мова:

A chip of the old block – Характером весь у батька

be a character – оригінальна людина

be a man (woman) of a character – чоловік (жінка) з характером

Список слів і виразів для опису людини англійською мовою можна продовжувати і продовжувати. Запам'ятайте основну лексику, і ви зможете без проблем намалювати портрет потрібної вам людини.

Дивіться також:

 1. Опис картини англійською мовою
 2. Розповідь про себе англійською мовою (About myself)
 3. Частини тіла англійською мовою
 4. Смс англійською мовою
 5. Освідчення в коханні англійською мовою
 6. Адреса англійською мовою
 7. Природа англійською мовою
 8. Меню англійською мовою

Коментарі

 • Діана
  28, 2010, 13:03

  Велике дякую за викладену інформацію, вона мені дуже допомогла

 • тарас
  24, 2013, 17:29

  good.

Сподобалась стаття “Опис людини англійською мовою”?