Міжнародний екзамен FCE

Категорія: Без рубрики. 04/12/2010

Перший Кембриджський Сертифікат, а саме так розшифровується абревіатура FCE (First Certificate in English), є одним з найпопулярніших міжнародних іспитів у всьому світі. Щорічно його прагнуть здати близько 300 тисяч охочих. Настільки високу популярність цей іспит заслужив завдяки кільком особливостям. По-перше, термін його дії необмежений.

По-друге, це не настільки важкий іспит, яким може здатися за назвою. Це іспит «середнього» рівня (intermediate), тобто для тих, хто впевнено розмовляє англійською мовою і може вести листування.

Якщо ви без проблем використовуєте цю іноземну мову в повсякденному житті, на роботі чи навчанні, в змозі вести бесіду за наявності непоганого словникового запасу, розумієте англомовну мову середнього ступеня складності, міжнародний іспит FCE – це сертифікат, яким ви повинні володіти. До того ж є ще одна перевага цього іспиту. Його результати приймаються в деяких навчальних закладах Європи (іспит перевіряє британський варіант англійської мови), у багатьох європейських компаніях. Тому, цей сертифікат є гарною підмогою при оцінці ваших знань англійської мови.

Міжнародний екзамен FCE стоїть на третьому місці в серії іспитів Кембріджського університету. Розробляє ці іспити і їх же приймає підрозділ ESOL (English for Speakers of Other Languages) екзаменаційної ради Кембріджського університету (UCLES – University of Cambridge Local Examinations Syndicate). Підрозділ ESOL з'явився 152 роки тому. І створили його саме для проведення іспитів у школах. А ось міжнародний іспит FCE, який спочатку називався Lower Certificate in English, виник через 81 рік, у 1939. Він, звичайно, зазнавав всілякі зміни, найбільш значущі з яких сталися в 1974, 1984, 1996, 2002 і 2008 рр..

Структура міжнародного іспиту FCE

Для того щоб стати кандидатом на здачу цього міжнародного іспиту, та й усіх інших теж, вам необхідно за кілька місяців зареєструватися в екзаменаційному центрі Британської Ради, оплатити необхідний збір і дізнатися дати проведення іспиту. Таких центрів більше двох тисяч у 130 країнах світу. Є ще виїзні комісії, які приймають цей іспит, якщо в певному місті набереться достатня кількість бажаючих.

Сам іспит проводиться протягом двох днів. У перший день до здачі пропонується читання англійською мовою (reading), лист (writing) і вживання мови (use of English). У другий день кандидати на отримання сертифіката повинні пройти такі етапи тестування, як аудіювання з англійської мови (listening) і розмовна мова (speaking). Давайте докладніше розглянемо кожен з етапів міжнародного іспиту FCE.

Reading. На проходження цього етапу вам виділяється година. Ви повинні зрозуміти текст, вибраний з художньої або документальної літератури, газет і журналів англійською мовою. Вам буде необхідно відповісти на 30 запитань, поставлених за трьома текстами.

Writing. Ліміт часу – 1 година 20 хвилин. Вам буде потрібно написати дві роботи. Перша – це лист на підставі прочитаного тексту, друга (на вибір) – стаття, есе, відгук, розповідь, лист. Виконуючи це завдання, ви демонструєте, наскільки багатий ваш словниковий запас, які ваші знання орфографії та пунктуації, як вміло ви можете організувати, структурувати і пов'язати логічно матеріал.

Use of English. На даному етапі міжнародного іспиту FCE ви показуєте ваші знання англійської граматики і вокабуляру. Для цього вам пропонуються різні словникові, синтаксичні та текстові завдання, на виконання яких ви повинні витратити максимум 45 хвилин.

Listening. Вам пропонується за 40 хвилин зрозуміти аудіоматеріали з різними зразками текстів (новини, мови, розповіді, анекдоти, публічні виступи). Свої знання ви показуєте шляхом відповіді на 30 запитань.
Speaking. Цей етап ви проходите одночасно із ще одним кандидатом і двома екзаменаторами. Це перевірка вашої розмовної мови і здатності підтримати бесіду на будь-яку тему. Ви повинні будете взаємодіяти як з екзаменатором, так і з кандидатом. Завдання можуть бути наступними: проведення інтерв'ю, обговорення проблеми, індивідуальне завдання, спільне завдання.

Кожен етап міжнародного іспиту FCE оцінюється окремо. Максимум, який ви можете набрати – 200 балів, по 40 балів за кожний вид діяльності. Від того, яка ваша сумарна оцінка всіх етапів, залежить, чи отримаєте ви сертифікат і з яким рівнем знань.

Дивіться також:

  1. Сертифікат з англійської мови
  2. Час англійською мовою
  3. Англійська мова вдома
  4. Англійська мова за місяць
  5. Уроки англійської мови в школі
  6. Програми для вивчення англійської мови
  7. Побажання англійською мовою
  8. Де вчити англійську мову

Сподобалась стаття “Міжнародний екзамен FCE”?