Меню англійською мовою

Давайте зробимо невелику подорож? Уявіть, що ви перебуваєте в країні, яку ви давно мріяли відвідати. Припустимо, в цій країні однією з основних мов є англійська. Ви непогано орієнтуєтеся в цієй іноземній мові, але, тим не менш, вам ще багато чого потрібно вивчити і дізнатися.

От ви відвідали певну екскурсію, познайомилися з культурою цієї країни, спробували, так скажемо, «їжі духовної» і прийшла черга вгамувати своє відчуття голоду (hunger). Що ж робити? Куди податися перекусити (to have a snack) або повноцінно поїсти (to have breakfast / lunch / dinner)? Як розібратися в меню англійською мовою (menu), яке пропонують у цьому закладі?

На ваш вибір ви можете пройти до: кафе при готелі, в якому проживаєте (coffee shop), просто закусочну (pub / snack bar / diner), закусочну швидкого обслуговування типу «фаст-фуд» (fast-food, McDonald’s), розкішний ресторан (luxury restaurant), кафетерій (cafeteria). У цьому випадку ви керуйтеся своїми кулінарними уподобаннями та фінансовими можливостями, визначаючи ціни (prices) як дешеві (cheap), дорогі (expensive) і помірні (reasonable).

У будь-якому пристойному кафе, закусочній, а в ресторані тим більше вашій увазі представлять меню англійською мовою, яке допоможе вам визначитися зі стравами та інгредієнтами, які ви хотіли б скуштувати. Але не забувайте, що для відвідування ресторану необхідно розбиратися в етикеті, який прийнятий в цьому закладі; добре знати прилади, якими сервірують стіл (а це велика кількість ложок, виделок, ножів, тарілок, келихів для різних продуктів і напоїв – докладніше про це читайте в статті «Англійська мова в ресторані»), а також бути обізнаним у тому, з яких частин складається меню англійською мовою.

Перед тим, як безпосередньо приступити до меню англійською мовою, звернемо увагу, що існує також кілька способів замовлення їжі:

Salad bar – «салатний бар» – фіксована ціна замовлення, самообслуговування, кількість їжі визначено розміром однієї тарілки;
Buffet – «шведський стіл» – самообслуговування, необмежену кількість їжі за фіксовану ціну замовлення;
A la carte – замовлення кожного блюда в меню окремо;
Table d’hote – комплексне замовлення (три страви з фіксованою ціною всього замовлення).

Що являє собою меню англійською мовою?

Припустимо, ви зайшли в ресторан, присіли за столик, і офіціант (waiter) відразу ж надав вам меню англійською мовою. Спробуємо його вивчити і зрозуміти, що вам пропонують покуштувати. У будь-якому меню ви можете знайти ось такі розділи:

aperatif – аперитив (алкогольний напій, який п’є перед їжею);
appetizer – закуска (їжа, яку подають перед основною стравою для порушення апетиту);
cold platter / hors d’oeuvre – холодні закуски;
entree / the main course – основне блюдо;
soup / the first course – перша страва;
sweets / dessert – десерт;
game – дичина;
poultry – м’ясо свійської птиці;
cheeseboard – сир в асортименті;

Компоненти кожного з цих розділів меню на англійській мові можуть бути абсолютно різними. Це залежить від кухні, яку подають в цьому ресторані. Щоб без труднощів зрозуміти незнайомі блюда, все-таки необхідно добре знати слова, що стосуються їжі, продуктів, інгредієнтів. Але якщо вам цікаво, можете як приклад ознайомитися з меню англійською мовою, яке подають в одному з ресторанів Санкт-Петербурга. Спробуйте без перекладу зрозуміти, що саме ви зможете покуштувати в цьому закладі – vashdosug.info. Також вам може стати в нагоді лексика для грамотного замовлення вибраних вами блюд – infoenglish.info.

Окремо давайте розглянемо напої, які ви вибираєте самостійно або за порадою сомельє (sommelier / wine waiter – працівник ресторану, відповідальний за придбання, зберігання вин (wine) і представлення їх клієнтові). Які ще напої ви можете замовити в англійському меню? Перш за все, це можуть бути безалкогольні (soft drinks), слабоалкогольні (low-alcohol drinks) або міцні напої (hard drinks / spirits). Хтось любить газовану (fizzy / sparkling / carbonated drinks), а хтось негазовану воду(still drinks). З алкогольних найвідомішими є: шампанське (champagne), віскі (whisky), ром (rum), коньяк (cognac), лікер (liqueur) і всілякі коктейлі (cocktail).

Ось ви і поїли в будь-якому англомовному ресторані. Меню англійською мовою прочитали як знайому книгу, тому й замовили найсмачніше. Сподіваюся, вам допоможе цей матеріал, і ви будете впевнено себе почувати при відвідуванні будь-якого ресторану чи кафе.

Дивіться також:

  1. Смс англійською мовою
  2. Частини тіла англійською мовою
  3. Чат англійською мовою
  4. Прогноз погоди на англійській мові

Коментарі

  • ольга
    20, 2013, 19:52

    супер

Сподобалась стаття “Меню англійською мовою”?