Форми дієслів в англійській мові

На такій частині мови, як дієслово в англійській мові можна сказати «тримається» вся граматика. Тому не дивно, що кожна з форм дієслів в англійській мові досконально вивчається і розбирається, а, отже, матеріалів, присвячених дієслову, ну дуже багато.

Нагадаємо, що дієслово (the Verb) – це частина мови, яка позначає дію або стан. Враховуючи значення дієслова і його роль в реченні, ми ділимо всю дієслівну систему англійської мови на наступні складові: дієслова значеннєві (notional verbs), службові (semi-auxiliary verbs) і допоміжні (auxiliary verbs). Більш докладно про такі службові дієслова, як модальні дієслова, ви зможете дізнатися в однойменній статті. Допоміжні дієслова представлені в окремому матеріалі.

Англійські дієслова володіють чотирма основними формами: невизначена (indefinite), форма простого минулого часу (past simple), перший дієприкметник I теперішнього часу (present participle), другий дієприкметник II минулого часу (past participle). Про перші три форми, виключаючи інфінітив, можна дізнатися зі статті «Три форми неправильних дієслів в англійській мові».

Історичний розвиток минулого часу в англійській мові сприяло тому, що англійські дієслова розділені на дві великі групи: правильні (regular verbs) і неправильні (irregular verbs). Відмінність між цими дієсловами зазначено у статті «Правильні і неправильні дієслова англійської мови».

Дієслова, які виконують у реченні роль присудка, є дієсловами в особистій формі (finite form). Вони володіють особою, числом, аспектом, часом, способом і станом. А ось неособисті форми дієслів в англійській мові (non-finite form) є лише частиною складного присудка, так як вищезгаданими категоріями не володіють. Про кожну з трьох неособистих форм дієслів в англійській мові ви можете дізнатися у статтях, безпосередньо ними названих: дієприкметник- participle, інфінітив – infinitive, герундій – gerund.

Форми дієслів в англійській мові – тема досить важка, тому одночасно з вивченням теорії, приділіть достатньо часу практичній частині, щоб відпрацювати накопичені знання.

Дивіться також:

  1. Три форми неправильних дієслів
  2. Інфінітив в англійській мові
  3. Герундій в англійській мові
  4. Активний і пасивний стан в англійській мові
  5. Умовні речення в англійській мові
  6. Загальні питання в англійській мові
  7. Вживання умовного способу в англійській мові
  8. Умовний спосіб в англійській мові

Сподобалась стаття “Форми дієслів в англійській мові”?