Дні тижня англійською мовою

Вивчаючи будь-яку іноземну мову, ми прагнемо запам'ятати якомога більше лексики, тобто необхідних слів і словосполучень, якими в подальшому і будемо наповнювати нашу мову. На відміну від просто слів, не пов'язаних за змістом, які ми зустрічаємо під час навчання, існують і тематичні розділи, присвячені певній галузі знань.

Сюди відносяться назви днів тижня англійською мовою (days of the week), місяців, знаків зодіаку, назви мір і ваг і т.п. Який, згідно громадській думці, самий жахливий день тижня? – Понеділок. А найбільш очікуваний – П'ятниця. Всі ми любимо вихідні, і з нетерпінням їх чекаємо. Дні тижня англійською мовою, – ось які знання нам потрібні, щоб вільно орієнтуватися в будь-якому розкладі.

Вчимося називати дні тижня на англійській мові

Ще в давнину вважали, що кожним днем тижня управляє певна планета, яка впливає не тільки на характер людини, що народилася в цей день, але й на характер подій, що відбуваються в той чи інший день тижня. Англійська мова в цьому сенсі не є винятком, оскільки назви днів тижня англійською мовою також з'явилися завдяки назвам семи планет. Відмінність лише в тому, що в деяких календарях Великобританії тиждень починається з неділі!

Про які ж планети йде мова? Ось їх перелік у довільному порядку: Венера, Місяць, Сонце, Меркурій, Марс, Сатурн, Юпітер. Давайте спробуємо визначити, якому ж дню тижня на англійській мові відповідає та чи інша планета. Ми все-таки будемо дотримуватися календаря, що починається з понеділка.
Понеділок англійською – Monday. Вибираємо планету № 2, це день Місяця (планети) і Місяця (богині). Планета № 5, Марс, названа, як і римський бог війни, відповідає другому дню тижня на англійській мові, тобто вівторку – Tuesday. Це день названий на честь німецького бога війни і небес Tiu, а слово походить з давньоанглійської. Третій день тижня на англійській мові, середа (Wednesday), відповідає планеті Меркурій. Також цей день пов'язаний з верховним богом англосаксів (Вотан) і скандинавів (Один). Походження слова слід шукати в староанглійській.

Майже половину тижня вивчили. Переходимо до четверга – Thursday. Йому відповідає остання планета – Юпітер. Сама назва цього дня тижня з'явилася завдяки старшому і найсильнішому синові Одіна, Тору, якого іменували богом-громовержцем. Останній робочий день, п'ятниця (Friday) пов'язаний з першою планетою з нашого списку – Венерою, давньоримської богинею любові і краси. Проте назва цього дня тижня утворена від імені дружини Одіна, богині землі і родючості – Фрігге. Перший день з вікенду, субота, іменується Saturday. І ця назва красномовно говорить про зв'язок цього дня тижня з такою планетою Сатурн, передостанньою в нашому списку планет. Слід пам'ятати, що Сатурн – це також і римський бог землеробства. Та неділю – Sunday – звичайно, день Сонця!

Якщо ви запросто без проблем прочитали представлені назви днів тижня англійською мовою – чудово! Якщо ж у вас проблеми з їх вимовою англійською, послухайте веселу пісеньку на сайті njnj.ru, яка допоможе вам запам'ятати ці слова в правильній фонетичній формі. До речі, про запам'ятовування. Часом люди нарікають на те, що їм важко даються дні тижня на англійській мові. Вони не можуть не тільки їх вивчити, але й, плутаючись, не в силах вибудувати в правильному логічному порядку з понеділка по неділю. Якщо ви ставитеся до цієї групи вивчають, візьміть на озброєння два вірші про дні тижня на англійській мові. Одне з них розміщено за адресою solnet.ee, а друге, яке нам пропонували вчити ще в школі, уявляю безпосередньо в статті:

Solomon Grundy

Born on Monday,
Christened on Tuesday,
Married on Wednesday,
Took ill on Thursday,
Worse on Friday,
Died on Saturday,
Buried on Sunday,
This is the end of Solomon Grundy.

Вивчайте вірші і, ви з легкістю запам'ятаєте назви днів тижня англійською мовою!

Дивіться також:

 1. Іменник в англійській мові
 2. День народження англійською мовою
 3. Час англійською мовою
 4. Свята англійською мовою
 5. Рівні володіння англійською мовою
 6. Як писати есе англійською мовою
 7. Технічні тексти англійською мовою
 8. Визначні пам’ятки англійською мовою

Коментарі

 • Світлана
  18, 2012, 11:15

  дуже тдопомогли дякую

Сподобалась стаття “Дні тижня англійською мовою”?