Час англійською мовою

Час (time) можна по праву назвати основою нашого життя. Ми всі обчислюємо за допомогою цього поняття: історію, вік, роботу, відпочинок і все, що можна представити у тимчасовому відрізку. Секунди (seconds), хвилини (minutes), години (hours), дні (days), тижні (weeks), місяці (months), роки (years) – це постійні величини, якими користується населення земної кулі.

Відмінність лише у тому, як ці заходи названі. Ну, і звичайно, кожній країні притаманні певні нюанси в вираження тієї чи іншої точки в часі. Ми, вивчаючи англійську мову, повинні звернути на тему часу англійською мовою особливу увагу. Орієнтування в цих поняттях англійською є одним з ключових пунктів у процесі навчання. Давайте спробуємо розібратися, як же прийнято виражати час англійською мовою.

Способи вираження часу на англійській мові

У добі двадцять чотири години. Половину дня прийнято називати «до полудня» – a. m. (Ante meridiem), а другу половину відповідно «після полудня» – p. m. (Post meridiem). Ці скорочення активно використовуються в англійській мові, їх додають до конкретної цифри, що позначає певний час. Для того щоб поцікавитися «Котра година?», Вам потрібно лише поставити просте запитання «What time is it now?». Для відповіді, звичайно, потрібні знання числівників англійською. Додаючи до них прийменники past, to і слова quarter (чверть), half (половина), ви зможете завжди повідомити кому-небудь або зрозуміти, скільки ж зараз часу на англійській мові.

У цьому випадку працює така умова: до половини години ми беремо «past», а після половини – «to». Як це діє? Подивимося на приклади:
третій годині ранку – 3 a. m.

п'ять хвилин четвертого – 3.05 (it's five past three)

десять хвилин п'ятого – 4.10 (it's ten past four)

п'ятнадцять хвилин шостого – 5.15 (it's a quarter past five)

двадцять хвилин сьомого – 6.20 (it's twenty past six)

двадцять п'ять хвилин восьмого – 7.25 (it's twenty five past seven)

половина дев'ятого – 8.30 (it's half past eight)

тридцять п'ять хвилин десятого / без двадцяти п'яти десять – 9.35 (it is twenty five to ten)

без двадцяти одинадцять – 10.40 (it is twenty to eleven)

без п'ятнадцяти дванадцять – 11.45 (it is a quarter to twelve)

без десяти два – 13.50 (it is ten to two)

без п'яти три – 14.55 (it is five to three)

6:00 рівно – 6.00 (it is exactly six)

майже вісім – it is about / almost eight

Будемо вважати, що ви навчилися називати час англійською мовою. Пропоную прочитати наступний анекдот та посміхнутися:

A blonde asked someone what time it was, and they told her it was 4:45. The blonde, with a puzzled look on her face replied, «You know, it's the weirdest thing, I have been asking that question all day, and each time I get a different answer.» (Якщо в двох словах передати переклад, то вийде , що кожного разу, як ця блондинка запитує, котра година, їй відповідають скоєно інше значення. Ось вона, бідна, і не може зрозуміти, скільки ж у даний момент часу).

Щоб грамотно говорити про час англійською мовою, необхідно не тільки легко оперувати цифрами, числами, а й знати, в якому варіанті який використовувати привід. Для цих цілей у нас три прийменник:

At – з його допомогою ми висловлюємо час англійською мовою в секундах, хвилинах, годинах.

at 18 seconds, at 24 minutes, at half past six, at a quarter past ten.

Ми вдаємося до цього прийменника також у тому випадку, якщо говоримо про такий часу доби, як: опівдні (at noon / at midday), ніч (at night), опівночі (at midnight), світанок (at dawn), захід (at sunset / at dusk). Але якщо ж мова йде про такі слова, як ранок (morning), опівдні – повне, а не коротке слово (afternoon), і вечір (evening), прийменник at зміниться на in.

In – за допомогою цього прийменника ми передаємо час англійською мовою, що відноситься до певного періоду доби, як і було сказано вище:

in the morning / in the afternoon / in the evening

Якщо ми хочемо поговорити про пори року або місяці, то теж використовуємо прийменник in:

in spring – навесні, in summer – влітку, in autumn – восени, in winter – взимку.

in December, in March, in July – у грудні, у березні, у липні.

Це ж правило вживання прийменника «in», коли ми називаємо час англійською мовою, стосується таких періодів, як роки (years) і століття (centuries).

In 1983/in 2007

In the 19th century – в дев'ятнадцятому столітті

On – ну а для цього прийменника залишаються дні тижня і дати:

on Monday / Wednesday / Sunday – у понеділок, в середу, в неділю.

on the 6th of February – шостого лютого.

Коли ми говоримо про час англійською мовою, слід відзначити і варіант без прийменника. До нього ми звертаємося, коли згадуємо наступні слова: вчора (yesterday), сьогодні (today), завтра (tomorrow), кожен день (every day), сьогодні ввечері (tonight), на наступному / на цієї / минулого тижня / місяця / року (next / this / last week / month / year).

Про висловлення часу на англійській мові можна ще говорити і говорити, але це все будуть окремі випадки. З часом у вас виникне необхідність вивчити той чи інший матеріал по цій темі, але основу ви вже будете знати, тому ніяких труднощів у вас не виникне.
 

Дивіться також:

 1. Статуси англійською мовою
 2. Побажання англійською мовою
 3. Розпорядок дня англійською мовою
 4. Новини англійською мовою
 5. Розповідь про себе англійською мовою (About myself)
 6. Опис картини англійською мовою
 7. Смс англійською мовою
 8. Про спорт англійською мовою

Коментарі

 • Віталія
  1, 2012, 18:47

  Дякую!!! Дуже корисна інформація!!! :) :) :)

 • таня
  28, 2013, 17:30

  дуже дякую!!!

 • Raven
  30, 2014, 20:18

  Спасибі! Молодці!♥♥♥♥♥

Сподобалась стаття “Час англійською мовою”?