Аудіювання з англійської мови

Аудіювання з англійської мови, або сприйняття мови на слух, є однією з найбільш важливих складових процесу вивчення англійської мови. Адже важливо не тільки правильно висловити ту чи іншу думку, але й зрозуміти, про що говорить співрозмовник. Беручи до уваги різний темп мови і особливості вимови тих чи інших діалектів, зробити це часом буває дуже важко.

Саме тому аудіюванню з англійської мови приділяється значна частина часу процесу вивчення.

Навчання аудіюванню з англійської мови

Труднощі сприйняття іноземної мови на слух – одна з основних проблем, з якою стикаються учні на початкових етапах навчання. Згодом ця проблема вирішується завдяки постійній практиці.

Чи варто слухати аудіо матеріали на початкових етапах навчання? Безсумнівно. Але що може зрозуміти учень, якщо в його словниковому запасі всього лише кілька десятків слів? По-перше, слухати аудіо матеріали необхідно починати одночасно з вивченням англійської мови. Постійне прослуховування радіопередач або перегляд фільмів дозволяє, перш за все, звикнути до темпу мови, а він, як відомо, у всіх різний. Так що швидка американська мова не викличе в наслідок в учнів стану легкого шоку. По-друге, англійська мова інтонаційно значно яскравіше забарвлена, ніж українська, і ці злети і падіння тону необхідно вчитися розрізняти на початкових етапах вивчення.
Використання аудіювання з англійської мови в процесі навчання в значній мірі полегшує оволодіння навичками говоріння. Зі збільшенням словникового запасу зростає кількість відомих слів в іноземній мові.

Для тренування аудіювання з англійської мови можна використовувати різні аудіо матеріали. Починати розумніше з самого простого, з повільних пісень англійською мовою. Тексти їх досить прості, а темп мови розмірений.

На більш просунутих етапах для тренування сприйняття англійської мови на слух використовують фільми та аудіокниги на англійській мові. Ці аудіоматеріали часто забезпечені електронними текстами. Їх використання рекомендується тільки в крайніх ситуаціях, коли усунення незрозумілих моментів нездійсненно без підказки тексту.

Аудіювання з англійської мови покращує слухову пам'ять, сприяє засвоєнню лексичного складу мови і її граматичної структури.
 

Дивіться також:

  1. Субтитри англійською мовою
  2. Методика викладання англійської мови
  3. Дидактичні матеріали з англійської мови
  4. Ігри на уроках англійської мови
  5. Сайти для вчителів англійської мови
  6. Самовчитель англійської мови для початківців
  7. Вивчення англійської мови індивідуально
  8. Картки з англійської мови

Сподобалась стаття “Аудіювання з англійської мови”?