Англійська мова в таблицях

Багато хто з нас знаходиться або вже в процесі вивчення англійської, або тільки планують зайнятися цим цікавою і захоплюючою справою. Може бути, ви відноситися до тих, хто начебто вже і готовий приступити до освоєння англійської, але не знає, з чого почати і якими матеріалами користуватися.

Звичайно, в першу чергу слід запастися двомовним словником, бажано з немаленьким обсягом слів. Хто віддає перевагу електронним версіям, може без проблем знайти потрібний йому словник англійської мови online.

Знадобляться певні підручники або самовчителі, в залежності від того, яким чином і де ви будете вивчати англійську. Я не буду згадувати аудіо-та відеоматеріали, так як без них зараз нікуди, і в принципі, вони маються на увазі. Я б хотіла поговорити про довідкову літературу, яка може бути корисною в процесі навчання англійській. Мова піде про такий матеріал, як таблиці та схеми.

Навіщо потрібна англійська мова в таблицях?

Хтось здивовано скаже, навіщо ще завантажувати себе якимись таблицями і схемами? Якщо зовсім спокійно про все можна прочитати в підручнику або на сайті, присвяченому англійській мові. Як говориться, кому що близько до душі. Але я б порадила все-таки не обійти стороною цей довідковий матеріал і ось чому.

Свою думку з приводу англійської мови в таблицях і схемах я склала лише на основі свого досвіду викладання англійської та експериментів на собі. А діє цей метод вивчення англійської безвідмовно! Давайте поміркуємо. Звичайно, кожен з нас по-різному сприймає інформацію. Наприклад, одним для запам'ятовування чого-небудь необхідно кілька разів це прослухати, іншим – щось намалювати, зобразити, співвіднести з будь-якими діями, тобто відчути; ну, а третім – просто деякий час подивитися на необхідний матеріал. Більш того, пам'ять у всіх різна, і кожній людині потрібен свій мінімум часу для освоєння певної категорії знань.

Але все ж, схематичне і «табличне» зображення англійської мови доступно всім учням. Воно дозволяє грамотно і розумно розташувати в нашій голові отриману інформацію, як «по полицям», щоб надалі не допустити її змішування. Англійська мова в таблицях дозволяє заощадити масу часу, так як ми не витратимо його даремно на перечитування маси не зовсім корисних знань. Цей спосіб представлення англійської мови гарантує використання вашої довгострокової пам'яті, тобто інформацію з таблиць і схем ви будете пам'ятати дуже довго, а може і завжди.

У чому ж привабливість англійської мови в таблицях і схемах? Перш за все, це компактність (великий обсяг матеріалу представлений в обробленому вигляді). По-друге, лаконічність викладу (беремо найголовніше і корисне). По-третє, хороша підказка в будь-який момент. А ваша зорова пам'ять скаже вам «велике дякую» за її постійне тренування. А якщо ці таблиці та схеми ви складете самі, побачите, що так вчити англійську вам набагато простіше, адже постійне повторення інформації сприяє тому, що ці відомості надійно закріпляться у вашій голові. Що не кажи, а «Повторення – мати навчання».

Візьмемо в якості прикладу особисто мене. Вивчаючи англійську мову в школі, а потім в університеті, я дуже швидко зрозуміла, що англійська мова в таблицях і схемах – ось мій найулюбленіший спосіб подачі матеріалу. Мені здавалося і здається зараз, що немає нічого зручніше, ніж пояснити щось на основі якої-небудь схеми. Тому і в роботі я дотримуюся такого ж принципу. Віддаю перевагу доносити до учнів матеріал у вигляді таблиць.

Зараз існує безліч книг з таблицями з англійської мови. Як правило, це граматика. Мені дуже подобається книжка «Англійська граматика в таблицях» Н.К. Арціновіч. Незважаючи на назву, в цій книзі міститься матеріал, що стосується фонетики, особливостей вивчення англійських слів, різні відомості довідкового характеру і багато іншого. На допомогу викладачу англійської мови також створені демонстраційні плакати, на яких представлена англійська мова у таблицях і схемах.

Але, незважаючи на наявність вже готового матеріалу, я люблю складати таблиці власноруч. Повірте, будь-який матеріал можна представити схематично. Про граматику вже можна і не говорити. У фонетиці можна коротко викласти в таблиці всі звуки англійського алфавіту і правила їх читання. Якщо ми говоримо про лексику, можна розбити її на теми і згрупувати за якими-небудь ознаками. Ось вам і таблиця. А схеми допоможуть вам швидко і якісно показати учням, що і з чим вживається, чому і коли.

Спробуйте самі скласти таблиці і схеми на різні теми, і навчіть створювати схеми ваших учнів. Так ви покажете їм, як правильно вибирати лише головну інформацію, залишаючи за бортом те, що не є корисним. Цей навик допоможе їм і в майбутньому, як в усній, так і в письмовій мові. Якщо ж ви побачите, що англійська мова у таблицях не допомагає вам в освоєнні англійської, пропоную обговорити, чому так виходить і разом знайти спосіб це виправити.

Дивіться також:

  1. Англійська мова для дорослих
  2. Англійська розмовна мова
  3. Англійська мова в ресторані
  4. Англійська мова в Англії
  5. Англійська мова без акценту
  6. Англійська мова за місяць
  7. Картки з англійської мови
  8. Три форми неправильних дієслів

Сподобалась стаття “Англійська мова в таблицях”?