Англійський алфавіт

Алфавіт є майже в кожній мові. Сукупність літер або інших знаків і називають алфавітом. Назва ця система отримала від двох перших букв грецького алфавіту «альфа» і «бета». Самий ранній алфавіт датується приблизно серединою 15 століття до н.е. і був знайдений на території сучасної Сирії. В даний час використовується близько 65 алфавітів.

 

Першим англійським алфавітом можна вважати англо-саксонські руни, які використовувалися для здійснення записів приблизно з 5 століття н. е.. В основу сучасного англійського алфавіту був покладений латинський алфавіт. У 18 столітті англійські граматисти зробили спробу систематизувати англійську мову. Багато граматичні правила були запозичені з латинської мови, в тому числі і алфавіт. В англійському алфавіті 26 букв: 5 голосних і 21 приголосних.
Друкарський шрифт Рукописний шрифт Назва літери (транскрипція)
A a A a [ei]
B b B b [bi:]
C c C c [si:]
D d D d [di:]
E e E e [i:]
F f F f [ef]
G g G g [d3i:]
H h H h [eitS]
I i I i [ai]
J j J j [d3ei]
K k K k [kei]
L l L l [el]
M m M m [em]
N n N n [en]
O o O o [ou]
P p P p [pi]
Q q Q q [kju:]
R r R r [a:]
S s S s [es]
T t T t [ti:]
U u U u [ju:]
V v V v [vi:]
W w W w ['dablju:]
X x X x [eks]
Y y Y y [wai]
Z z Z z [zed]
Багато хто вважає, що вчити англійський алфавіт – справа порожня. І даремно. По-перше, знання алфавіту при вивченні мови, де вимова слів майже завжди не збігається з написанням – просто необхідно. Жарт про те, що йдеться «Ліверпуль», а пишеться «Манчестер» відома всім. По-друге, знання алфавіту значно полегшує пошук незнайомих слів у друкованих словниках. Крім того, в будь-якому готелі, офісі, розмові по телефону, записуючи дані, вас попросять назвати ваше ім'я по буквах (spell your name). Не знаючи алфавіту, зробити це буде дуже складно.

Дивіться також:

  1. Англійський прапор
  2. Скільки букв в англійському алфавіті
  3. Англійський гумор
  4. Починаємо вивчати англійську мову з нуля
  5. Орфографія англійської мови
  6. Особисті займенники англійської мови
  7. Звуки в англійській мові
  8. Дні тижня англійською мовою

Сподобалась стаття “Англійський алфавіт”?